Różne rodzaje depresji

Istnieją setki różnych rodzajów depresji. Różne rzeczy powodują depresję, a różne wydarzenia w twoim życiu wywołują również inne rodzaje depresji. Niezależnie od przyczyny, najlepiej skonsultować się z lekarzem w sprawie objawów. Może skierować Cię do odpowiedniego specjalisty zdrowia psychicznego, który pomoże Ci określić rodzaj depresji, którą faktycznie masz.

Ważne jest, aby dowiedzieć się dokładnie, co powoduje depresję, zanim zaczniesz ją leczyć

Jedną z najczęstszych przyczyn różnego rodzaju depresji jest trauma. Może to być spowodowane śmiercią kogoś bliskiego, utratą pracy, śmiercią zwierzaka lub po prostu faktem, że jesteś teraz narażony na duży stres. Depresja może być również spowodowana innym problemem medycznym, takim jak problemy z tarczycą, lęk, a nawet nowotwory. Tego typu zaburzenia często mogą prowadzić do zaburzeń emocjonalnych.

Możesz tego nie wiedzieć, ale możesz mieć do czynienia z czymś poważniejszym niż tylko łagodna depresja. Jeśli twój lekarz podejrzewa, że masz depresję, prawdopodobnie przepisze leki, aby złagodzić objawy. Prawdopodobnie będziesz również potrzebować terapii i grup wsparcia, aby przejść przez depresję.

Jednak objawy różnych typów depresji są zwykle takie same. Osoby z chorobą afektywną dwubiegunową często są wyjątkowo rozdrażnione. Osoby cierpiące na zespół stresu pourazowego często mają ciężkie przypadki bezsenności i koszmary nocne. Osoby przygnębione i niespokojne często mówią o swoich problemach bez przerwy i mogą nawet czuć się bezwartościowe. Ustalenie rodzaju depresji może być trudne, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli uważasz, że masz problem.

Więcej o zdrowiu psychicznym i fizycznym człowieka znajdziesz w serwisie wieszwiecej.pl.