Jak skorzystać z terapii dla par?

O każdą relację trzeba dbać. Nie ma związków, w których zawsze wszystko byłoby idealne i kolorowe. Na pewno sam wielokrotnie się o tym przekonujesz.

Terapia dla par – to powinieneś wiedzieć

Początki związku zazwyczaj bywają wspaniałe, bo wtedy wszelkie defekty partnera przysłania zauroczenie i totalne zakochanie, ale gdy to pierwsze wrażenie mija, pewne wady wychodzą na wierzch, a te wady każdy człowiek posiada, więc nie da się ich uniknąć. Jeżeli jednak konfliktów cały czas przybywa, dobrym sposobem na ich rozwiązanie staje się terapia par.

Naprawdę nie ma niczego złego w korzystaniu z tej formy pomocy psychoterapeutycznej. Jeżeli czujesz, że tobie i twojemu partnerowi czy partnerce też by się ona przydała, po prostu zapiszcie się do jakiegoś terapeuty i pójdźcie do niego chociażby na jedną krótką wizytę. Sami zadecydujecie później, czy taką terapię chcecie kontynuować. A nieraz jest tak, że już podczas tego pojedynczego spotkania pewne sprawy zostają wyjaśnione i można ruszyć dalej, dbając o swój związek.

Aby jednak te wszystkie powstałe konflikty rzeczywiście dało się wyjaśnić, oboje musicie być otwarci na tę dość nietypową formę pomocy z zewnątrz. Musicie chcieć naprawić swoją relację. Musicie chcieć się zmienić, bo takie zmiany nierzadko są jednak konieczne. Terapia par daje świetne efekty, ale staje się skuteczna dopiero od momentu, w którym potraficie już dobrze się ze sobą komunikować, mówicie sobie otwarcie o tym, co was boli i trapi, a także wyrażacie swoje emocje w sposób jasny i wyraźny, a nie poprzez krzyki, awantury czy robienie pretensji. Szukając dobrego psychologa do poprowadzenia takiej terapii, od razu szukajcie kogoś, kto specjalizuje się w przeprowadzaniu terapii dla par. Są one olbrzymią pomocą dla wielu związków.

Terapia dla par nie jest kierowana wyłącznie do osób młodych. Niejednokrotnie za jej sprawą udało się już uratować małżeństwo, które było na granicy rozwodu.

Więcej ciekawych artykułów o relacjach międzyludzkich znajdziesz w serwisie globalna.pl.