Miłość na odległość – przeszkoda, czy wyzwanie?

Są pewne relacje, których powodzenie od zawsze budzi wątpliwości. Mowa chociażby o związku na odległość. Trzeba przyznać, że taki związek ma przed sobą spore wyzwania.

Jednak, jak to mówią „miłość nie wybiera” Dlatego, dla naszych serc i umysłów nie ma znaczenie skąd pochodzi lub gdzie mieszka osoba, w której się zakochujemy. Istotne jest jednak, by odpowiednio zaangażować się w budowanie relacji, a wówczas dzieląca odległość nie będzie przeszkodą i nie zaważy na przetrwaniu związku.

Miejcie plany na przyszłość

Wspólne plany są niezwykle istotne. Zbliżają do siebie i sprawiają, że łatwiej przetrwać czas rozłąki. Na początku celem może być spotkanie weekendowe, a z czasem w końcu wspólne zamieszkanie. Wówczas ta dzieląca odległość i częste podróże do siebie, będą tylko stanem przejściowym.

Taka świadomość uspokaja i pozwala pozbyć się obaw. Dzieląca odległość, ograniczająca ilość spotkań, to też próba dla obu stron. Jeśli uczucia będą silne, z pewnością każdego będzie stać na kompromisy i poświęcenia. Może się nawet okazać, że zmiany życiowe np. dotyczące miejsca zamieszkania, które w innych okolicznościach mogłyby nieco przerażać, nabiorą pięknych barw. W końcu dom jest tam, gdzie ludzie, których kochamy.

Związek na odległość w XXI wieku

Trzeba przyznać, że obecne czasy, ułatwiają kontakt na odległość, a tym samym pielęgnowanie relacji partnerskich. Między osobami, które chcą kiedyś współdzielić życie, częsty kontakt jest niezbędny. Dzięki komunikatorom, video rozmowom, czy mediom społecznościom, można dzielić się niemal na bieżąco, swoimi przeżyciami, przemyśleniami, czy uczuciami.

Wszelkie rozmowy zawsze pogłębiają relację, nawet jeśli odbywają się na odległość. Warto się witać każdego poranka, choćby krótkim smsem, który potwierdzi pamięć i tęsknotę na drugą połówką. Taki kontakt powinien oczywiście być zarezerwowany na czas rozłąki, bo najważniejsze to dostrzegać szanse i okazje na spotkania. Nic do końca, nie zastąpi prawdziwej bliskości – dotyku, przytulenia, czy pocałunku. Dostępne mamy liczne środki transportu, może to być własne auto, ale nie musi. Autokary i pociągi, dziś pozwalają się już coraz szybciej przemieszczać. W sezonach urlopowych można zaplanować weekend czy dłuższy wspólny wyjazd pośrodku miejsc zamieszkania.

Wspólny czas – doceniany i celebrowany!

Mimo trudów, jakie wiążą się ze związkiem na odległość, kiedy już można być razem, chce się celebrować każą chwilę. Wówczas nie ma czasu na spory i tracenie tych chwil. Jak się okazuje, związki, które zaczynały rozwijać się na odległość, są znacznie silniejsze. Wszystko dzięki, tym trudom, tęsknocie, a niejednokrotnie też frustracji z powodu przeszkód, które musiały pokonać.

Niczego, tak nie docenia człowiek, jak tego co zyskane dzięki własnemu uporowi, poświęceniu i zaangażowaniu. Ta idea sprawdza się w każdym aspekcie – nauki, pracy, jak również walki o przetrwanie miłości.

Artykuły o związkach i relacjach międzyludzkich znajdziesz w serwisie www.esennik.pl.