Wellbeing Coach, Middle Aged Woman Practicing Mindful Acceptance Meditation. Positive Mindset Concept

Jeśli chcemy mieć lepsze życie, będziemy nadal dążyć w kierunku sukcesu. Stawiać kolejne kroki, otwierać kolejne drzwi. Ale co powstrzymuje nas przed odniesieniem sukcesu w życiu? Nasi przyjaciele? Rodzina? Czy okoliczności życiowe?
Jeśli zastanawiałeś się nad którąkolwiek z tych opcji, cofnij się o krok. Jeśli którakolwiek z tych opcji ma moc, aby cię powstrzymać, to ty mu ją dałeś. Osobą, która może przeszkodzić ci w osiągnięciu twoich marzeń, jest nikt inny jak ty sam. Istoty ludzkie są bardzo skomplikowane pod wieloma względami. Czasami ranimy innych, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Czasem ranimy siebie, sabotując nasze własne plany i marzenia.

Przebaczenie jest niezbędne, aby móc się uzdrowić. Jeśli ktoś sprawił, że poczułeś się źle lub wyrządził ci krzywdę, nadszedł czas, aby wybaczyć. To, co się stało, już się wydarzyło. Zostaw w przeszłości te złe wspomnienia, ponieważ nie jest to dla ciebie zdrowe. Pomyśl również, że wszystko, co przeżyłeś, dobre i złe, jest tym, co doprowadziło cię do miejsca, w którym jesteś teraz. Życie w stanie wojny ze światem, rozgoryczenie poczuciem, że się odłączamy.

Trzymanie się takich negatywnych uczuć niczego w życiu nie naprawia. To tak, jakby powtarzać przeszłość w swoim umyśle w kółko, co nie daje żadnego pozytywnego sukcesu w żadnym aspekcie życia.

Życie zawsze będzie projekcją tego, jakie jest nasze wnętrze. Co dominuje. Jaki jest nasz wewnętrzny dialog i nasza relacja z samym sobą. Czasami umysł jest trudny do opanowania, a jego część chce zająć centralne miejsce, sprawiając, że czujemy, że sprawy nie idą dobrze, że nie powinniśmy, że nie możemy, że coś nie jest dla nas. Ale tylko wtedy, gdy pozostaniemy przy tej idei… Aby tego uniknąć, musimy zdystansować się od umysłu i obserwować go. Uświadomić sobie, że to, co mówi, nie jest prawdą i nauczyć się patrzeć na siebie i traktować się nawzajem z miłością.

Gra umysłowa jest dość przytłaczająca. Kiedy pojawia się uczucie, które sprawia, że czujesz się źle, spróbuj wybrać najłatwiejszy proces: przeanalizuj to uczucie, zamykając oczy i oddychając głęboko. Kiedy wyraźnie zauważysz, że takie uczucia nie generują pozytywności w twoim życiu, ale zalewają twoją istotę negatywnością, ostatecznym sposobem na pozbycie się jej jest zaakceptowanie sytuacji taką, jaka jest… Tam zaczyna się prawdziwe wyzwanie!

Dlatego zamiast myśleć o negatywnych uczuciach, emocjach i zdarzeniach skup się na pozytywach. Podziękuj w ciszy za to co dobre, a zobaczysz, że połączysz się z energią z jednego z najszlachetniejszych uczuć, jakie posiadają ludzie: wdzięczności.