8 kroków potrzebnych do przezwyciężenia strachu przed porzuceniem

Sad unhappy crying woman with smartphone and handkerchief standing at home near the window

8 kroków potrzebnych do przezwyciężenia strachu przed porzuceniem:

1. Rozpoznaj problem:

Ważne jest, aby rozpoznać nasze lęki, które nas powstrzymują, poprzez bycie uczciwym i świadomym siebie. Kiedy przyznajesz się do tego, co czujesz, stawiasz czoła własnym lękom. Stań przed lustrem i powiedz sobie, co czujesz… „

2. Spójrz na siebie jako na wyzwanie:

Generalnie wyzwanie zachęca nas, sprawia, że wcześnie wstajemy z łóżka, daje nam motywacji do działania. Dlatego musisz potraktować strach przed porzuceniem jako przeszkodę do pokonania, wyzwanie dla siebie.

3. Wybierz wolność zamiast bezpieczeństwa:

Wolność pociąga za sobą wiele obowiązków, których w zasadzie możesz nie chcieć przyjąć, ponieważ będziesz miał wiele lęków związanych z tą wolnością… „Gdzie będę mieszkał? Czy będę miał pieniądze na opłacenie czynszu? Co się stanie, jeśli stracę pracę? Co się stanie, jeśli nie znajdę pracy? Nie jestem tu po to, by pracować przez 65 lat…”
Wszystkie te lęki są związane z waszą prawdziwą wolnością. Bezpieczeństwo polega na stawieniu czoła wielu rzeczom, które życie stawia przed tobą, a jeśli zbytnio cenisz swoje bezpieczeństwo, bardzo trudno będzie opuścić strach przed porzuceniem. Jedynym sposobem jest zacząć tęsknić, dążyć do wolności.

4. Zacznij od czegoś małego:

Doświadcz wolności. Tego aby być samemu i nie polegać na nikim. Wybierz się w podróż. Zrób coś tak jak ty uważasz. Kiedy doświadczysz że jesteś sam będziesz musiał się zrelaksować, zaakceptować ten strach. Podróż pomaga doświadczyć niezależności i pozwala zobaczyć poza tym, czego wcześniej nie byłeś w stanie zobaczyć.

5. Otaczaj się wolnymi ludźmi:

Starajcie się spotykać z ludźmi wolnymi. Ludźmi, którzy doświadczają radości z tego, że mogą decydować o swoim życiu. Poczuj wolność.

6. Pomyśl sam:

Kiedy decydujesz się pozbyć strachu przed porzuceniem i podejmować nagłe decyzje, które są mało zrozumiałe dla twoich przyjaciół, rodziców lub partnera, musisz mieć świadomość, że bardzo trudno będzie stawić czoła wszystkiemu. Dlatego musisz nauczyć się mówić ‘’NIE’’. Zasługujesz na to, aby żyć swoim życiem!

7. Zmierz się z lękiem:

Zacznij od robienia tego, czego tak bardzo się boisz. Rzeczywistość jest taka, że nic wartościowego w tym życiu nie jest robione bez strachu. Ważne jest, aby zrozumieć, że strach zawsze będzie dodatkowym. Ważne jest, aby go pokonać.

8. Pamiętaj, że jesteś osobą dorosłą:

Jedną z rzeczy, o których powinieneś pamiętać przez cały czas, jest to, że jesteś dorosły. Dlatego jako dorosły możesz swobodnie decydować o swoim życiu. Niestety czasami nie jesteśmy tego świadomi i zamiast tego nadal zachowujemy się jak dzieci. Ważne jest, abyś postrzegał siebie jako dorosłego, abyś zdał sobie sprawę, że jesteś już wystarczająco dorosły, aby podejmować własne decyzje. Pamiętaj, nie ma nic złego w podejmowaniu złych decyzji, złą rzeczą nie jest podejmowanie decyzji!

Każdego dnia musimy podejmować decyzje i mierzyć się z ich konsekwencjami Takie jest życie i zawsze tak będzie. Każda zła decyzja doprowadzi nas do nauczenia się czegoś nowego. Dlatego, pozwól sobie na wolność odkrywania siebie na nowo, przełamywania lęku przed porzuceniem i decydowania o własnym życiu!