Mowa ciała – na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas ważnych rozmów?

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się najmniejszej mowy ciała, musisz zwrócić uwagę na niektóre części ciała. Te obszary ciała wskazują na oczywisty sposób wyrażania emocji danej osoby.

Najważniejsze elementy ciała rozmówcy, na które powinieneś zwrócić uwagę analizują mowę ciała

  • Twarz (ruchy oczu, ust, brwi i wyraz twarzy) – w przeciwieństwie do innych mięśni, mięśnie twarzy są połączone ze skórą i/lub innymi mięśniami.
  • Głowa – odwracanie się, podnoszenie, upuszczanie, kiwanie głową, przechylanie i potrząsanie.
  • Ramiona – ciągnięcie do tyłu, upuszczanie, napinanie, garbienie
  • Nogi – siedzenie ze złączonymi nogami (skrzyżowanymi lub szeroko rozstawionymi), niespokojne (czy przesuwają się w niektórych momentach rozmowy?
  • Tułów – pochylony do tyłu lub do przodu, kołysanie się, zgięcie, wyprostowanie, nachylenie w kierunku od innych, przesunięcie w siedzeniu.
  • Ręce – gesty, uściski dłoni i manipulacje

Interpretowanie mowy ciała – to powinieneś wiedzieć

Cała wiedza wymagana do interpretacji mowy ciała jest bezpiecznie przechowywana w nieświadomym umyśle ludzi. Niektóre z nich zostaną „pobrane” z ich DNA, ale mogą stracić kontakt z niektórymi jego częściami. Dla każdej części ciała istnieje odpowiedni obszar, który pokazuje emocje. Język twarzy idzie w parze z wypowiadanymi słowami i pokazywanym wyrazem twarzy.

Usta (Usta)

Nawilżone i miękkie usta z lekko rozwartymi ustami i rozluźnioną szczęką to oznaki zainteresowania seksualnego. Gryzienie i lizanie ust sugeruje, że ktoś jest „seksualnie prowokujący” według niektórych specjalistów od mowy ciała. Zaciśnięte usta mogą wskazywać na dezaprobatę. Gryzienie i pociąganie ust pokazuje, że ktoś próbuje coś ukryć, tak jakby starał się nie dopuścić do ujawnienia informacji.

Usta (Uśmiech)

Udawanie uśmiechu jest zwykle trudne. Prawdziwy uśmiech unosi kąciki ust do góry, a oczy mają naturalny wygląd.

Twarz (Zarumienienie)

Jest kilka osób, które łatwo się rumienią, nawet przy drobnych zakłopotaniu. Rumieniec może również wskazywać na poczucie winy. Jeśli dana osoba nie rumieni się natychmiast, może wystąpić zaczerwienienie twarzy. Może czuć, że został złapany.

Więcej rzetelnych publikacji traktujących o rozwoju psychicznym, znajdziesz w serwisie https://www.wieszwiecej.pl/.

Interpretowanie innych oznak mowy ciała

Kołysanie bioder

W starożytności kołysanie bioder było znakiem używanym przez kobiety do przyciągania partnera do prokreacji. Z tego powodu mężczyźni, a nawet niektóre kobiety, zauważają biodra.

Składanie ramion

Może być uważany za znak obronny albo ochronny, albo zły. Może też zagrażać. Gdyby ktoś nadymał klatkę piersiową i skrzyżował ramiona, możesz czuć się nieswojo. Złożenie ramion można wykonać nawet podczas wygodnego stania lub siedzenia. Jednak nadal musisz mieć świadomość, że ktoś może mieć inną interpretację tego działania.

Uścisk dłoni

Zapraszająca jest palma, która jest lekko podniesiona do góry, z której korzystają ludzie witając kogoś lub rozpoczynając spotkanie. Bliskie ręce są bardziej potwierdzeniem i uziemieniem, co jest świetne w przypadku transakcji.

Szwagierka

Można to interpretować jako przejaw arogancji i oczywiście upojenia. Jest to również znak macho, który po prostu siedzi z rozstawionymi nogami. Interpretacja mowy ciała jest skuteczna, gdy jest ćwiczona przez cały czas. Obejmuje to również upewnienie się, że nie jesteś rozproszony i zrelaksowany.

Jeśli masz obsesję na punkcie siebie lub jesteś samoświadomy, prawdopodobnie nie będziesz wystarczająco spostrzegawczy.