W czym może pomóc nam psycholog?

Session with a psychologist

Psychologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki, ale już teraz wiemy, że jest bardzo potrzebna. Większość z nas nie ma pojęcia o tym, jak wyniszczają nas problemy z przeszłości albo jak negatywnie odbija się na nas stres. Psycholog nie rozwiąże wszystkich naszych problemów, a niekompetentna osoba może nawet je pogłębić, ale nie oznacza to, że nie ma dla nas żadnej nadziei i nie powinniśmy spróbować.

Znalezienie przyczyny naszego złego samopoczucia


Wielu z nas na co dzień zmaga się ze złym samopoczuciem. Możemy mieć wrażenie, że świat wokół nas biegnie za szybko albo że nasze codzienne obowiązki za mocno nas przytłaczają. Mogą pojawić się też u nas problemy ze snem, brak chęci do wstawania z łóżka albo niechęć do swoich dzieci. Te wszystkie problemy mogą mieć podłoże psychologiczne i warto się z nimi skontaktować. W ten sposób dostaniemy odpowiedź i przepisy na to, co możemy zrobić, aby je zlikwidować lub zminimalizować, lub upewnijmy się, że dane problemy nie rodzą się w naszej głowie i mogą wynikać ze stanu naszego organizmu.

Przepracowanie swoich problemów z całego życia


Każdy z nas ma jakiś problem, który niszczy nas od środka. Wielu osobom może wydawać się on banalny albo nudnym, niewarty więc pójścia z nim do psychologa. W rzeczywistości jednak wszystko, co odbija się na nas negatywnie, powinno być przez nas przepracowane, a przynajmniej poznane. Bolące słowa rodziców, którzy obiecali nam, że niczego w życiu nie osiągniemy, molestowanie seksualne albo toksyczne przyjaźnie, każdy problem jest na swój sposób ważny i powinniśmy z nim pracować. Być może to jego obecność w naszej głowie blokuje nasz rozwój i uniemożliwia nam odniesienie sukcesu.

Poznanie sposobu na radzenie sobie z problemami


Psycholog nas nie wyleczy, ale pomoże nam radzić sobie z naszymi codziennymi problemami. Dzięki jego pomocy będziemy w stanie zrozumieć, co tak naprawdę się z nami dzieje i jakie działania możemy podjąć, aby żyło nam się lepiej. Wszystko zależy jednak od kompetencji danej osoby. Często zdarza nam się trafić na osobę, która nigdy nie powinna być dopuszczona do pracy z pacjentami, a mimo to ma swój gabinet i setki zadowolonych klientów. Jeśli czujesz, że wizyty u konkretnej osoby bardziej Ci szkodzą, niż pomagają, to z nich zrezygnuj. Nie możesz pracować z psychologiem i dodatkowo robić sobie tym krzywdę.