Na czym polega koncepcja samego siebie?

To, jak się postrzegasz, ma ogromny wpływ na sposób, w jaki działasz. Koncepcja siebie pomaga Ci osiągać sukcesy i sięgać gwiazd, ale równie często stoi za twoimi porażkami, poddaniami i niezadowoleniem z życia. Jeśli chcesz, aby twoja kariera, życie prywatne i uczuciowe układało się dokładnie tak, jak tego oczekujesz, musisz zmienić koncepcję siebie i dostosować ją do twoich nowych planów.

Każdy postrzega się w określony sposób

Koncepcja siebie to sposób, w jaki patrzysz na swoje możliwości i umiejętności. Każda osoba na świecie ma jakieś wyobrażenie o sobie i na jego podstawie działa. Podejmujesz decyzje w określony sposób, wybierasz określone ubrania, a nawet aplikujesz na konkretne stanowisko, bo wierzysz w swoją koncepcję siebie. To, jak się postrzegasz, nie tylko wpływa na twoją pewność siebie, ale prawie wszystkie twoje życiowe wybory. Im gorzej się oceniasz, tym chętniej będziesz podejmować działania, które wpłyną na Ciebie destrukcyjnie. A jeśli myślisz o sobie dobrze, będziesz się rozpieszczać i sam się motywować.

Przekonania o twoich możliwościach i umiejętnościach

Koncepcja siebie określa, jakie masz możliwości i umiejętności. Jeśli wierzysz, że nigdy nie uda Ci się czegoś nauczyć, to zapewne przy każdej próbie odniesiesz porażkę. To samo dotyczy twoich możliwości. Jeśli uważasz, że twoją górną granicą jest sprzedanie dziesięciu sztuk danego produktu dziennie, to pewnie z trudem osiągniesz ten próg, nawet jeśli mógłbyś zaangażować się mocniej i spokojnie zarobić dla sklepu i dla siebie więcej. Jeśli za pomocą koncepcji siebie zaniżasz swoje prawdziwe możliwości i umiejętności, będziesz wierzył w to, że są na dokładnie takim poziomie i nie będziesz się rozwijał.

Więcej wpisó o rozwoju osobistym, znajdziesz w serwisie https://www.kuriozum.pl/.

Koncepcja siebie ma wpływ na całe życie

Bez względu na to, do której części koncepcji siebie jesteś najbardziej przywiązany, jej całokształt wpływa na każdą sferę twojego życia. To, jak zachowujesz się w pracy, ile w niej od siebie dajesz i jak kształtują się twoje zarobki, zależy od tego, jak postrzegasz swoją pozycję w firmie i jak określasz swoje szanse na awans.

Jeśli uważasz, że żadna wartościowa dziewczyna się z Tobą nie umówi, nie będziesz w stanie żadnej do siebie przekonać. Jeśli uważasz, że niszczysz wszystkie przyjaźnie, to nie będziesz dbał o żadną z nich. Siła przekonań jest pewna i nie musisz w nią wierzyć, żeby ona wpływała znacząco na twoje życie.