Projekt fotograficzny Myślibórz 2016 r.

Posted by on 16, Maj 2016 in Aktualności, sekcja fotograficzna, Sekcje, wyróżnione-na-głównej | 0 comments

NIK10

Sekcja fotograficzna Stowarzyszenia „Z biegiem Myśli”, zaprasza fotoamatorów, także tych początkujących, do udziału w projekcie, którego celem jest stworzenie zbioru zdjęć przedstawiających nasze miasto w 2016 r. Zbiór ten będzie  zapisem  naszych czasów, pozwoli uwidocznić za rok, dwa, trzy… trzydzieści lat,  co się zmieniło w naszym mieście, albo co pozostało po staremu. Jednocześnie będzie świadectwem zainteresowań, wrażliwości, różnorodności spojrzeń uczestników projektu.  Poniżej znajduje się regulamin Projektu Myślibórz  2016. Dla mnie, a sądzę, że również dla Państwa, fotografowanie to świetna zabawa, możliwość zrelaksowania się, przyjemnego spędzania czasu. Dla niektórych, może być także czymś więcej – sposobem artystycznej ekspresji, możliwością zostawienia po sobie namacalnego śladu. Połączmy więc przyjemne z pożytecznym i zarejestrujmy fragment naszej rzeczywistości, oczywiście dobrze się przy tym bawiąc.

Regulamin Projektu Myślibórz 2016.

 1. Udział w projekcie może wziąć każdy – bez ograniczeń.
 2. Do projektu zaliczane będą zdjęcia już wykonane, od 01.01.2016 r., i te które dopiero zostaną wykonane, do dnia 30.09.2016 r.
 3. Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnej technice i dowolnym sprzętem fotografującym.
 4. Tematem projektu jest Myślibórz w roku 2016. Określa się następujące kategorie tematyczne:
 • Stare, ale jare – miejskie zabytki,
 • Panorama – widoki miasta z odległości lub wysokości,
 • Ludzie i wydarzenia,
 • Myślibórz industrialny – architektura zakładów, obiektów przemysłowych – starych i działających,
 • Naturalnie natura,
 • Kolory miasta,
 • Różności – kategoria otwarta, czyli co komu w duszy gra.
 1. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 10 fotografii w każdej kategorii, lub w wybranych przez siebie kategoriach.
 2. Prace należy przesyłać w okresie od 01 – 15.10.2016 r. na adres poczty elektronicznej Stowarzyszenia:  (zbiegiemmysli@zbiegiemmysli.pl), w formie plików JPG.
 3. Zdjęcia mogą być poddane obróbce w programach komputerowych polegającej na kadrowaniu, wyrównywaniu horyzontu, korekcie ekspozycji, wyostrzaniu, winietowaniu. Zdjęcia mogą być poddane także innym procesom, w celu uzyskania określonego efektu wizualnego, jednak w tym przypadku autorzy są proszeni o podanie, jakiej dokonano obróbki.
 4. Stowarzyszenie „Z biegiem Myśli” do końca 2016 r. zorganizuje prezentację fotografii w galerii internetowej. Jeżeli wolą uczestników projektu będzie prezentacja zdjęć na wystawie, a pozwolą na to możliwości organizacyjne, Stowarzyszenie zorganizuje taką wystawę. Wyboru zdjęć do prezentacji, wystawy dokona kierownik sekcji fotograficznej Stowarzyszenia, w porozumieniu z autorami prac.
 5. Przystępując do udziału w Projekcie Myślibórz 2016, autorzy zdjęć automatycznie wyrażają zgodę na ich bezpłatne wykorzystanie przez Stowarzyszenie „Z biegiem Myśli”, w celach niekomercyjnych, a w szczególności na ich prezentowanie w Internecie, na wystawach, odczytach, itp., oraz na włączenie ich do zasobów Stowarzyszenia

Stowarzyszenie „Z biegiem Myśli”
kierownik Sekcji fotograficznej – Piotr Kowalski

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *