Wystawa fotograficzna „Emocje”

Posted by on 21, Marzec 2016 in Aktualności, sekcja fotograficzna | 0 comments

DSC_8424_W4

Dnia 07 marca br. w Oddziale Zamiejscowym Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Myśliborzu, przy ul. Spokojnej 15, otworzona została wystawa fotografii, pt. EMOCJE. Autorką prac jest fotografka i malarka, p. Katarzyna Mielcarek. Na wystawie prezentowanych jest ponad 30 portretów, głównie w czerni i bieli. Bohaterką każdego z nich jest jedna i ta sama modelka. Nie ma jednak mowy o monotonii i znużeniu. Fotografie pokazują bowiem nie tylko dojrzałą urodę kobiety, ale przede wszystkim bogactwo jej duszy, stanów i właśnie emocji. Portrety budzą w widzu estetyczną przyjemność, co jest zasługą zarówno fotografki, jak i jej modelki – Kamili Pietrzak-Polakiewicz, aktorki Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Wystawę uzupełnia parę interesujących martwych natur, powiązanych kontekstowo z portretami, oraz kilkanaście fotografii krajobrazowych.

Katarzyna Mielcarek posiada już znaczny dorobek. Jej fotografie prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, w tym w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w Gladrow (Niemcy), Barlinku, w Gorzowie Wlkp. Zdjęcia pani K.Mielcarek odnaleźć można w albumach, wydawnictwach krajobrazowych i turystycznych. Jest między innymi współautorką albumu „Piękno Ziemi Barlineckiej”.

Poza zaletami samych fotografii, godny pochwały jest sposób ich eksponowania. Przestrzeń wystawiennicza zorganizowana jest w sposób przejrzysty i spójny, zdjęcia są dobrze oświetlone. To ważne przy prezentowaniu sztuk wizualnych.

Wystawa potrwa do końca kwietnia.
Piotr Kowalski

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *